בקשר

מרכז לטיפול בלקויות תקשורת והפרעות חברתיות

קבוצה לכישורים חברתיים לבוגרים

 

הקבוצה לכישורים חברתיים או בשמה האחר קבוצה למיומנויות חברתיות מתנהלת כבר מעל לשלוש שנים, כאשר חלק מהמשתתפים יותר וותיקים וחלק חדשים יותר.

אנו נפגשים אחד לשבוע כאשר מדי פעם אנו בחורים לעשות את המבפגש מחוץ למרכז למשל בבתי קפה, באולינג וכ"ו. חברי הקבוצה גם נפגשים מדי פעם באופן עצמאי שלא בזמני הקבוצה לחגוג ימי הולדת לעשות על האש ביום העצמאות ועוד.

הקבוצה מיומנויות חברתיות עובדת בשני משורים במגביל כל הזמן מישור אחד הוא לאפשר לחברים בקבוצה קבוצת שווים חדשה אשר תקבל אותם כמו שהם ותאפשר להם להיות נוכחים בתוך קבוצה בלי הגנות ומסכות. המיושר השני שהקבוצה עובדת עליו היא שיפור של הכישורים והמיומנויות החברתיות של החברים בה על ידי ניתוח של סיטואציות שמתרחשות בתוך הקבוצה או שחברים מבאים מאירועים שהתרחשו במסגרת העבודה או הלימודים שלהם.

למי מיועדת קבוצה לכישוריים חברתיים?

הקבוצה לכישוריים חברתיים מיועדת לאנשים מעל גיל 20 אשר סובלים מבדידות חברתית, לגברים ונשים אשר מרגשיים שאין להם מספיק חברים או שהם מרגשים שאינם יודעים כיצד ליצור קשרים חברתיים או לשמר אותם.

כל החברים בקבוצה עם אנשים מתפקדים בחברה עובדים או לומדים אשר מנהלים אורח חיים עצמאי אך יש להם קשיים חברתיים אשר מונעים מהם ליצור חברויות